Krok za krokom

Prvý krok

V prípade záujmu o účasť v programe Work and Travel vyplňte registráciu. Obratom Vás budeme kontaktovať emailom, radi Vám zodpovieme prípadné otázky a pošleme Vám registračný formulár na vyplnenie.

 

Druhý krok

Výber zamestnávateľa a pracovný pohovor cez Skype.

 

Tretí krok

Zúčastnite sa orientačného stretnutia, na ktorom si overíme úroveň Vašej angličtiny a ukážeme Vám krátku prezentáciu o práci a živote v USA. Dostanete odpovede na Vaše otázky a utvoríte si komplexný obraz o tom čo Vás v lete čaká. Následne podpíšete pracovné zmluvy, vyzbierame si od Vás dokumentáciu potrebnú pre vybavenie víz a poplatky pre americkú agentúru.

 

Len pre lifeguardov…

Orientačné stretnutie bude spojené aj s pre-course testami. Na tomto stretnutí si otestujeme Vaše plavecké schopnosti, overíme úroveň Vašej angličtiny, ktorej hodnotenie posielame agentúre udeľujúcej víza. Tiež Vás čaká prezentácia o práci a živote v USA, po ktorej zodpovieme všetky Vaše otázky. Súčasťou bude aj podpis pracovnej zmluvy, vyzbieranie potrebnej dokumentácie pre vybavenie víz a poplatkov pre americkú agentúru.

Pred účasťou na kurze je potrebné zaplatiť účastnícky poplatok a poplatok za víza! Bez zaplatenia nie je možná účasť na výuke. Následne absolvujete American Red Cross Lifeguarding Course a na záver Vás čakajú záverečné praktické aj teoretické skúšky.

 

Štvrtý krok

Po obdržaní formuláru DS 2019 si každý účastník rezervuje pohovor na ambasáde a požiada si o víza. Pas s vízami je doručený kuriérom do 7 dní.

 

Piaty krok

Odlet do USA a užívanie si leta :-)